Yavru Belgian Malinois Cinsi Karakter Özellikleri

PAYLAŞ
Yavru Belgian Malinois Cinsi Karakter Özellikleri

Köpeğin Özellikleri:

  • IRK
  • CİNSİ
  • ANNE
  • BABA
  • DOĞUM TARİHİ
  • TESLİM TARİHİ

Köpeğin Seceresi:


Açıklama:

Ciddi ve dikkatli bir yapıya sahip olan malinois cinsi köpek koruma ve bekçilik özelliğine sahiptir. Oldukça hareketli bir yapıya sahip olduğu için yürümeyi ve koşmayı çok sever. Enerjik, çok hareketli, zeki ve çalışmayı çok seven bir köpektir. Malinois sahibiyle iletişim kurmayı ve sık sık oyun oynamak ister. Tek bir kişiyle güçlü bir bağ kurabilmektedirler. Yavruluk dönemlerinde bazı nesnelere ve konumlara karşı fobileri oluşabilir, fakat büyüdükleri zaman bu fobiler ortadan kaybolur. Cinsleri çok hassas olduklarından, eğitimleri sırasında sert tepkilere karşı hemen karşıt cevaplar verebilmektedirler.  Belgian malinois yavru fiyatı, köpeğin özellikleri fiyatta değişiklik göstere bilmektedirler.

Belçika Malinois Yavru Özellikleri

Belgian malinois yavru fiyatıcinsiyetleri, yaşı ve özellikleri fiyatın artmasında veya azalmasında etkilidir. Malinois cinsi köpeği kurt ailesine dahil olduğu için kurt ailesi özelliklerine sahiptir. Enerjik, sosyal aktif, çevik ve zeki bir köpek türüdür. Göze hoş gelen, vücudu kaslı ve çevik fiziksel özelliğe sahiptir. Tüyleri çeşitli renklerde olabilmektedir. Genellikle kahverengi tonlarda olan malinois, tüyleri oldukça kısa ve fazladırlar. Dişi köpeklerin boyları 60 cm kadar olabilirken, erkek köpeklerin boyları 66 cm gibi uzunlukta olabilmektedir. Bunun yanı sıra kiloları genellikle 30 ila 35 kilogram arasındadır. Kurt ailesi özelliklerine sahip olduğu için kurt köpekleri çenesine sahiptirler. Aynı şekilde kulakları da kurt kulağı gibi sivri ve yukarıya doğrudur. Genellikle koyu tonlarda ve yuvarlak gözlere sahiptirler. Kiloları ve boyları fiyatı etkilemektedir.

Belgian malinois yavru fiyatıköpekler karakterler özellikleriyle ve fiziksel görünümleriyle tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Oldukça aktif ve hareketlidirler. Çalışmayı severler bu yüzden gün içerisinde bir şeylerle uğraşmak isterler. Meraklı ve hareketli yapılarıyla çevredeki tüm uyarıcıları inceleyip ne olduklarını anlamaya çalışırlar. Bunun yanı sıra malinois köpek cinsi sahiplerine sadık oldukları gibi diğer insanlara da sadıktırlar. Polis, asker ve bekçi gibi köpeklere ihtiyaç duyan kişiler, malinois köpeğinin zekâsını ve çalışkanlıklarından yararlanabilirler. Çok zeki olduklarından eğitilmeleri de çok kolaydır.

Belgian Malinois Yavru Evde Bakılır Mı?

Belgian malinois yavru fiyatıeğitildikten sonra evde bakılabilir. Nazikçe, kararlılıkla ve şiddet uygulamadan eğitilmeleri gerekir. Sert tepkilere karşı zıt cevaplar verirler. Bu yüzden eğitildikleri sırada şiddet uygulanmamalı ve aç bırakılmamalıdırlar. Bu tip uygulamalar negatif sonuçlar doğuracaktır. Eğitim sırasında ödüllendirilmeleri iyi sonuçlar verecektir ve söz dinleyeceklerdir. Zihinsel dürtülere ihtiyaç duyduğundan, eğitim çok tekrarlanmamalıdır. Malinois cinsi köpekler çok zeki olduklarından çabucak öğrenirler ve eğitilirler. Eğitimlerinin yanı sıra bakımları çok önemlidir. Bakımları çok kolay ve zahmetsizdir. Haftada en az iki kere köpeklerin dişleri fırçalanmalıdır. Aksi takdirde kötü kokuya neden olabilir. Haftada en az iki veya 3 kere tüyleri taranmalıdır. Çok fazla taranması veya fırçalanması köpeğin kürküne zarar verebilir. Ortalama olarak 13 ile 15 yıl arasında yaşarlar. Diğer cins köpekler gibi bu köpek cinsleri de sağlık sorunları yaşarlar.

Belgian Malinois Yavru Köpekler Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Belgian malinois yavru fiyatıköpekler için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Çok hareketli olduklarından ve çalışmayı sevdiklerinden aktif yaşamayı severler. Bu yüzden egzersiz ihtiyaçları vardır. Malinoisler sık sık ilgilenilmelidir. Gün içerisinde kısa mesafeli koşular ve oyunlar oynayarak köpeğin enerji harcayabileceği etkinlikler yapılabilir. Haftada birkaç kez yumuşak bir fırçayla tüyleri taranmalı ve dişleri fırçalanmalıdır. Yılda en az iki veya üç defa veteriner kontorlleri yapılmalıdır. Bu sayede sağlık sorunun olup olmadığı da ortaya çıkacaktır.


Fotoğrafları:


İletişime Geç: