Satılık Samoyed Yavrusu Nerden Alabilirim

PAYLAŞ
Satılık Samoyed Yavrusu Nerden Alabilirim

Köpeğin Özellikleri:

  • IRK
  • CİNSİ
  • ANNE
  • BABA
  • DOĞUM TARİHİ
  • TESLİM TARİHİ

Köpeğin Seceresi:


Açıklama:

Kuzey Sibirya’da yaşayan bir Samoyed satılık cinsidir beyaz bir renge sahiptir hızlı bir şekilde ilerler ve atılgandır. Kendisine verilen görevleri kolayca yerine getirebilir. Yaşam süreleri 12 veya 13 yıl arasında değişmektedir. Bazıları iyi bir bakıma sahip olursa 15 yıla kadar yaşayabilir. Sahiplerine bağlıdırlar, sahiplerini ölümleri onları çok fazla yıkar. Sahiplerine zaman geçirmek kendini önemli anlamda fayda sağlar. Duygusal anlamda sahiplerinin güvende veya güvende olmadıklarını hissederler. Hasta olduklarında çok bitkin düşerler. Bu nedenle mutlaka bir veterinerden destek alınmalıdır. Atik ve seridir ulaşmak istediği yere kolayca ulaşır. Çevresinde bulunan eşyalara maddi anlamda zarar verecek derecede ısırmaz. Her alanda bulunur ve güzel görünümü ile de uyum sağlıyor.
Samoyed Satılık Nasıl Sahiplenilir?
Samoyed satılık sahiplenilmesi zor değildir. Saniyeler içerisinde satın almak kolaydır. Özellikle günümüz teknolojisi ile satın alma işlemleri daha kolay bir hale geliyor. Yalnız köpek tuvalet eğitimi almalıdır. Evde kendisine ait bir kum bulunur ise istediği zaman tuvaletini yapar. İlerleyen zamanda kendisine özel tuvalet ile tuvalet ihtiyacını gönderebilir. Virüsten yayılan hastalıktan kendilerinin de etkilenme payları vardır. Yapılan sağlık araştırmaları köpeklerin de korunması yönünde olduğunu gösteriyor. Bu sebeple uzman bir veterinerden destek alınır ise faydalı olabilir. Kendine has özelliği olarak uzun ve parlak tüyleri vardır. Yüzyıllar boyunca bakıldığı zaman kızak çekimlerinde Samoyed kopeklerinden kullanılmıştır.
Samoyed Satılık Yemek Yeme Düzeni
Samoyed cinslerinin kendilerine ait özel mamaları vardır. Mutlaka aksatmadan alınması gerekir. Eğer köpekler yemek yemekten uzaklaşırsa bu durum tamamen stres faktörleri ile ilişkilidir. Stres nedeni ile az yemek yer ve gün içerisinde zayıf düşer. Samoyed satılık köpek cinsi ile keyifli bir zaman geçirerek kendisinin daha mutlu hissetmesine destek olunabilir. Bu nedenle, köpeklerin ruh dünyalarını anlamak da fayda vardır. İki tür iştahsızlık karşımıza çıkıyor. Bunlardan birincisi gerçek anlam ile iştahsızlıktır. İkinci bir isteksizlik türü ise, yemek yemeyi çok ister fakat ağız kısmında çiğneme konusunda zorluk yaşar. Bu durumda ağız içinde oluşan yaralar uzman bir veteriner aracılığı ile incelenir. Tedavisi uygulanır.
Samoyed Satılık Oyun Öğretmek
Çok atık ve hızlı oldukları için kendilerine istenilen oyun türü öğretilebilir. Çember içerisinden atlamak, belirli bir yükseklikten atlamak, sahibinin etrafında dolanmak oyun türlerini oluşturuyor. Köpekler genellikle kendilerine yapılan el hareketlerini hızlı bir şekilde kaparlar. Zihinlerine kayıt etmeleri pratik olur. Samoyed satılık cinsi çok zekidir. Yavru köpeğin aşina olmadığı deneyimler ile başa çıkmasına destek oluyor. Sosyal ortamlarda kendisi ve çevresi ile vakit geçirmekten sıkılmaz. Ekstra ortaya çıkan enerjilerinin dışa vurumu sağlanmış olur. Ayrıca gün içerisinde mutlu ve sağlıklı yapıya sahip olmasını sağlanır. Doğaları gereği insan oyununa ve sevgisine ihtiyaçları vardır. Mümkün olduğunca ihmal edilmemeleri gerekiyor.
Samoyed Satılık Alınırsa Tek Kalmalı Mı?
Samoyed satılık cinsler evde tek kalınca kendilerini mutsuz hissederler. Özellikle uzun saatler tek kalmak, stres altıda kaldıkları içinde bedensel anlamda hastalık yaşamalarına bile neden olur. Sahiplerine kusabilir ve içlerine kapanabilirler. Terk edilme kaygısı ile birlikte etrafı pisletme, kemirme ve zarar verici davranımlar ortaya çıkar. Yavru köpek ile zaman geçirmek için eğitim şarttır. Yavru köpekler çok zeki oldukları için hızlıca öğrenirler. İyi bir şekilde tasarlanan, düzen köpeğin hızlıca adapte olmasına destek oluyor. Oyun ve eğitim köpeğin sağlıklı bir şekilde gelişmesinin adeta anahtarıdır. Köpek bu zamana kadar aşina olmadığı deneyimleri yaşar ve üstesinden gelir. Samoyed satın almak isteyenler site ile bilgi alış verişinde bulunabilirler.


Fotoğrafları:


İletişime Geç: