Satılık Rottweiler Yavru Besleme

PAYLAŞ
Satılık Rottweiler Yavru Besleme

Köpeğin Özellikleri:

  • IRK
  • CİNSİ
  • ANNE
  • BABA
  • DOĞUM TARİHİ
  • TESLİM TARİHİ

Köpeğin Seceresi:


Açıklama:

Rottweiler yavru beslenme alışkanlıkları yavru köpeklere kazandırılmalıdır. Bütün hayvanların bir beslenme alışkanlığı bulunuyor. Köpeğinizin içeceği su daima temiz ve taze olmalıdır. Yiyecek ve içecek kaplarının temiz olmasında büyük fayda vardır. Düzenli zamanlarda ve hep aynı yerde köpeğe yemek vermeye önem gösterin. Onu asla yemek masasında beslemeyin. Yemek üzerine asla öğün değiştirmeyin. Köpeğiniz 1 yaşına gelinceye kadar bir öğün düşmeyin. Her gün düzenli olarak yemeğini verin. 1 yaşına geldikten sonra ise öğünde düşüş meydana gelebilir.

Kuru Mama İle Yavru Rottweiler Beslemek
Rottweiler yavru beslenme tarzlarında farklılık olabilir. Kuru mama vermek istiyorsanız, kaliteli kuru mamaları kullanabilirsiniz. İşlerinde her türlü protein ihtiyacı karışımlar olduğu için köpeğiniz rahatsız olmayacaktır ve yeteri düzeyde beslenebilecektir. Eti düzenli olarak yavru köpek tüketmelidir. Köpeklerin hangi etleri tüketeceği konusunda da kuzu, tavuk eti, hindi eti, dana eti yiyebilirler.

Yavru Köpeklerin Beslenmesi
Rottweiler yavru beslenme süreci farklılık gösterebiliyor. Konserve mamalar da oldukça sık kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Kaliteli bütün konserve mamaları kullanımı yapılabilir. Köpekler bunlardan asla rahatsız olmazlar, içeriğine dikkat edip almanızda büyük bir önem bulunur. Köpeğiniz hiç yemediği mamayı yedikten sonraki dışkı durumuna bakarak ishal ve kabızlık olup olmamasını kontrol edebilirsiniz.

Kemikler köpekler için önemli bir besindir. Köpeklerin ağız yapısına ve yaşına uygun kemikleri kullanmanızda fayda vardır. Fakat dikkat etmeniz gereken pek çok husus bulunuyor. Bunlardan bir tanesi halk arasında yaygın bir görüş olan köpek kemik ile beslenir görüşüdür. Sadece kemiğin hiçbir besleyici değeri yoktur ve köpek sadece kemikle kesinlikle doymaz.

Rottweiler Yavru Bakımı Nasıldır?
Rottweiler yavru beslenme süreci özen gösteren bir süreçtir. Yeni doğmuş olan Rottweiler yavruları 4 haftaya kadar anne sütü ile beslenebilirler. Anne sütü bütün yavruların ihtiyaçlarını, gereksinimlerini karşılar. Bazen bu emme süresi 5-6 hafta kadar olabiliyor. Yavru Rottweiler’ların süt dişleri çıktığında anne yavruları sütten kesecektir. Bu dönemde ise kuru veya yaş mama ile beslenebilirler. Yavru olduklarından dolayı günde 3 öğün beslenmeleri gerekir ek olarak süt verebilirsiniz. Sütteki laktoz belli bir yaştan sonra köpeklerde ishal oluşumuna sebep olur. Bunun için sürekli olarak köpeklere süt verilmemelidir. Bunun yerine mamayı tercih etmelisiniz.

Beyaz Rottweiler Var Mı?
Rottweiler yavru beslenme ihtiyacını anneden aldığı süt ile karşılayabilir. Beyaz Rottweiler var mı sorusu merak edilen sorular arasında yer alıyor. Beyaz Rottweiler yoktur. Cinsin rengi siyahtır ve pas renginde benekleri de bulunanlar vardır. Beyaz Rottweiler olduğunu iddia eden kişiler muhtemelen Golden Retriever ile Rottweiler köpek cinsinin aynı olduğunu sanarak karıştırıyor.

Dişi Rottweiler Özellikleri Nelerdir?
Dişi Rottweiler özellikleri arasında Rottweiler’lerin boyu 56-63 santimetre arasında değişkenlik gösterirken kiloları 35 ve 48 santimetre arasında değişkenlik gösterebiliyor. Erkeklere nazaran daha az agresiflerdir. Saldırganlıkları daha azdır. Yuvaya veya sürüye daha bağımlı, sakin ve daha anaç tavırlar sergilerler.

4 Aylık Rottweiler Bakımı?
4 aylık olan bir yavru Rottweiler için neler yapılmalı sorusu merak ediliyor. Köpek 4 aylıkken iyi bir eğitime başlanmalıdır. Hayatı boyunca sizinle yaşayacağı için ileride agresif olmamasına neden olacak şekilde yetiştirilmesi gerekiyor. Köpeğinizi yormadan eğitim vermeyi unutmayın. Eğitimler uzman kişiler tarafından verilmelidir. Bu şekilde köpeğiniz daha sağlıklı bir hayat sürecek ve daha iyi yetişecektir. Köpek 6 aylık olduğu zaman verilen eğitim ile çok daha güçlü bir hale gelmiş olacaktır. Firmamız köpek eğitimi veriyor. Kopekleri firmamızdan temin edebilirsiniz.


Fotoğrafları:


İletişime Geç: