Satılık Maltese Terrier Yavruları

PAYLAŞ
Satılık Maltese Terrier Yavruları

Köpeğin Özellikleri:

  • IRK
  • CİNSİ
  • ANNE
  • BABA
  • DOĞUM TARİHİ
  • TESLİM TARİHİ

Köpeğin Seceresi:


Açıklama:

Küçük köpekler arasında çok fazla tercih edilen bir ırk olan Maltese Terrier, beyaz tüyleri ile oldukça sevimlidir. Kökenleri Malta’ya dayanan bu köpeklerin ırkı eskiye dayanmaktadır. Sahiplerine oldukça bağlı olan bu köpekler, eve almak için oldukça uygundur. Fakat binada yaşayanlar açısından biraz zorluk yaşanabilir çünkü Maltese Terrier yavruları köpekler çok hareketli ve gürültücüdürler. Yavru iken sahiplenmek apartman yaşamı için uygun olabilir.
Diğer ufak yavrulara nazaran tek başına bile eğlenebilen bu köpek cinsini hareketsiz görmek pek mümkün değildir.Size henüz yavru iken alışması ilerde çok fazla gürültü yapmasını engelleyebilir. Adeta etrafa neşe saçan Maltese Terrier yavruları size de iyi gelecektir. Hayatınıza hareket katarak her daim mutlu olmanızı sağlayacaktır. Sizi fazlaca sevgiye boğacak bununla birlikte sizden sevgi ve ilgi de isteyecektir. Hatta o kadar ilgi düşkünü hayvanlar ki başkalarına gösterdiğiniz ilgiyi de kıskanabilirler.
Hayvan sahibi olmak sizi bambaşka bir insan haline getirecektir. Daha sevecen, hareketli, sorumluluk sahibi bir kişiliğe sahip olmanızı sağlayacaktır. Eğer ilgilenmek için vaktiniz varsa Maltese Terrier yavruları sahiplenebilirsiniz. Size göstereceği sevgi, her anınızı mutlu edecektir.

Maltese Terrier Irkının Özellikleri
Ağırlıkları 1 ile 3 kilogram arasında değişmektedir, bazı Maltese Terrier yavruları 1 kilogramın altındadır. Tüyleri beyaz renk ve dalgalıdır. İç kısımda kürkleri yoktur bu nedenle soğuk havaları sevmezler. Sahiplerine çok bağlı olan Maltese Terrier yavruları ilgiye çok düşkünlerdir. Sizinle sık sık vakit geçirmek isterler. Bu sebeple yalnız kalmaya uygun olmayan hayvan ırkıdır. Çok zeki oldukları için çok çabuk öğrenebilirler.
Yabancılara karşı temkinli dururlar. Dışarıda biraz daha hareketli ve gürültülü olan bu köpekler, evde daha sakindirler. Yaşam süreleri ortalama uzundur. Doğru bir şekilde ödül verilirse küçük, sevimli numaraları size göstereceklerdir. Her ne kadar gürültücü olarak bilinse de yavru iken verilen eğitim ile daha sakin bir köpek haline gelebilir.

Maltese Terrier Irkı Bakımı
Duygusal bir yapıya sahip oldukları için yapmaması gereken bir hareketi ona sert bir şekilde belirtirseniz size küsebilirler. Maltese Terrier yavruları biraz daha nazik davranılması gerekilen bir ırktır. Maltese Terrier yavruları boyutlarına göre fazla cesaretlidirler bu yüzden onu gezdirmeye çıkardığınızda dikkatli olmanızda fayda vardır. Cesaretlerinden dolayı çok fazla atakta bulunabilirler. Ortalama ömürleri 12-15 yıl arasındadır, fazla egzersiz ihtiyaçları yoktur, günlük kısa yürüyüşler yapabilirsiniz. Tüyleri uzun olan Maltese Terrier yavruları sık sık taranmalıdır.
Tüylerinden dolayı mikrop kapmaması açısından temizliğine dikkat edilmelidir. Tüyleri uzun olduğu için bazı günler yıkamanız gereken bu ırkı soğuğa karşı korumanız gereklidir. Özellikle ağız ve göz çevrelerinde lekelenmeler meydana gelebilir, kontrol edip temizlemek gerekebilir. Kulak tüyleri uzun olduğu için kulak temizliğine de dikkat etmekte fayda var. Beslenmesine dikkat etmelisiniz, kaliteli mamalarla uygun bir beslenme sağlayabilirsiniz. Maltese Terrier cinsi köpeklerden ilginizi bir anda çekerseniz üzüleceklerdir. Hatta size küsebilirler, bu yüzden mutlaka vaktinizi ona ayırın. Onunla oyunlar oynayın. Bu hem size hem de yavrunuza iyi gelecektir.

Maltese Terrıer Yavruları Fiyatları
Maltese Terrier ırkı köpekler yavru halleri ile erişkin halleri arasında fiyat farklılıkları olan köpeklerdir. Fiyat hem yaşına hem de eğitimine göre değişiklik göstermektedir. Sahip olmak isteyen hayvan severler kendilerine uygun bir Maltese Terrier yavrusu bulabilirler.
Evinizde size eşlik etmesi için seçebileceğiniz en uygun ırk olan birbirinden sevimli Maltese Terrier yavrularına sitemizden bulabilirsiniz. Bakımı ile ilgili bizlerden bilgi alabilirsiniz.


Fotoğrafları:


İletişime Geç: