Satılık Kangal Yavruları

PAYLAŞ
Satılık Kangal Yavruları

Köpeğin Özellikleri:

  • IRK
  • CİNSİ
  • ANNE
  • BABA
  • DOĞUM TARİHİ
  • TESLİM TARİHİ

Köpeğin Seceresi:


Açıklama:

Saymakla bitmeyen özellikleri, zekâsı, yeteneği ve ihtişamlı görünümüyle adeta dosta güven, düşmana korku veren Kangal köpekleri herkesin dikkatini çekiyor. Canlı hayvan besleyenlerin adeta en büyük hayalidir. Satılık Kangal cinsi köpeklerin en güzel yetişmişini bulabilirsiniz. Türkiye’de “köpek” denilince akla gelen ve büyük bir hayranlık uyandıran köpek cinsi kangal köpeğidir gelir. En çok Sivas kangal köpeği ve Karabaş olarak da bilinen bu cins köpekler her ne kadar kötü niyetliler için korku sebebi olsa da sahip ve dostları için iyi bir yoldaş ve koruyucu özelliği ile dikkat çekiyor. Çok güçlü ve iri yapılı olmasına rağmen sakin bir karaktere sahip olan kangal köpekleri hakkında ve Satılık Kangal ile ilgili önemli bilgiler öğreneceksiniz.
Kangal Köpeği Neden Beslenir?
Kangal köpeği uzun yıllar çoban ve bekçi köpeği olarak beslenmiştir ve halen de günümüzde kullanılmaktadır. Bunun yanında aslan avında da kullanılmıştır. Özellikleri ve alışkanlıkları sayesinde Anadolu insanı için vazgeçilmez bir köpek türü olmuştur. Orta Asya’dan bu yana Türklerin en büyük yoldaşı, koruyucusu ve dostu olmayı başarabilmiş olan Kangal köpeklerini ve Satılık Kangal köpeğini nerelerde bulunur, nasıl alabilirim diye düşünüyorsanız sitemizi ziyaret edebilirseniz. Kangal köpeği dağda bayırda vahşi kurtlara karşı koyabilen tek köpek cinsi olarak dikkate değerdir. Sıcak-soğuk fark etmeksizin en zorlu koşullarda görevine sadık kalmaya devam eder. Bu nedenle de çobanlar için vazgeçilmez bir cinstir.
Kangal Köpeğinin Fiziksel Özellikleri Nelerdir?
Anadolu çoban köpeği olarak da bilinen Kangal köpeği, kalıbından ve vücut yapısından dolayı dev köpekler sınıfındadır. İşte doğası gereği aslana benzeyen Kangal köpeğinin fiziksel özellikleri.
• Kafalarına göre küçük kulakları vardır ve üçgene benzer
• Gözleri kafatasına göre daha küçük olsa da canlı ve diri bakışları vardır
• Göz renkleri genellikle altın ve kahverengi arasında değişebilir
• Hafif bükülü ve güçlü boyunları vardır
• Dudakları sarkık, dişleri kuvvetli ve çeneleri çok güçlüdür
• Boyları neredeyse ortalama bir insan boyu kadardır
• 60-65 kiloya kadar çıkabilirler
• Tüyleri açık sarı, gri veya çelik renkli olabilir. Yüzleri genellikle siyahtır. Böylesine asil duruşlu Satılık Kangal bulabilirsiniz.
Kangal Köpeğinin Karakteristik Özellikleri Nelerdir?
Bir köpeği güçlü ve sadık kılan, fiziksel özelliklerinin yanı sıra kendine özgü yapısıdır. Bu, bir köpek sahiplenmeden önce dikkate alınması gereken en önemli şeydir. Örneğin Kangal köpeği özelliklerine göre bekçi veya çoban köpeği olmaya uygundur. Kangal köpeği tehdit edilmedikçe ve kışkırtılmadıkça havlamaz ve saldırıya geçmez. Genellikle sakin ve ağır başlı bir hayvandır. Çocukları çok sever ve onlara iyi bakarlar. Koku alma duyusu ve gözlem yeteneği oldukça gelişmiştir. Genellikle yalnız olmayı tercih eder ve bağımsızlığı sever. İyi bir ödül sistemi ile kolayca eğitilebilir. Sürü koruma ve yönlendirmede onun üstüne yoktur. Kurtları canından bezdiren tek köpek cinsi Kangal köpekleridir. Adeta profesyonellik derecesinde çoban köpeği görevini yürütür. Saldırganlığı yoktur ve asla ısırmaz. Bu tarzda bir Satılık Kangal köpeği de sizin olabilir.
Kangal Köpeğinin Günlük Bakımı Nasıl Yapılır?
Dışarıda bir kulübede yaşayan kangal köpekleri sağlık açısından günlük olarak bakılmalıdır. Genellikle temizdirler. Kangal köpeğinin haftada 3-4 kez bakımdan geçmesi yeterli olacaktır. Kangal köpeğinin tüyleri uzun ve sert ise metal fırçalarla taranmalıdır. Fırçayı kullanırken saçı önce ters yöne sonra da kılların bulunduğu tarafa yatırılmasına özen gösterilmelidir. İşlem bittikten sonra dökülen saçlar tarak gibi parmak uçlarınızla alınmalıdır. İstediğiniz takdirde sitemizden köpek alımı yapabilirsiniz.Fotoğrafları:


İletişime Geç: