Satılık Cavalier King Charles

PAYLAŞ
Satılık Cavalier King Charles

Köpeğin Özellikleri:

  • IRK
  • CİNSİ
  • ANNE
  • BABA
  • DOĞUM TARİHİ
  • TESLİM TARİHİ

Köpeğin Seceresi:


Açıklama:

Satılık Cavalier King Charles
Eğer hayvan beslemeyi seviyor ve bir köpek sahiplenmeyi istiyorsanız size kesinlikle bir Satılık Cavalier King Charles almanızı tavsiye ederiz. Küçük ama çok güçlü bir gövdeye sahip olan Cavalier King Charles, adeta bir minyatürdür. Ortalama olarak 30 ila 33 santim uzunluğuna kadar büyüyebilen bu şirin hayvan dosalarımız, özel ve güzel görünüşleri ile de çok dikkat çekiyor. Onunla bir parka gittiğiniz de herkesin gözü sizin üzerinizde olacak.
İri zeytin karası gözleri, uzun sarkık ama şekilli duran kulakları, uzun tüylü kuyruğu ve dört farklı rengiyle dikkatleri üzerinde toplayan bu modern köpek ırkı herkese çok özel geliyor. Tüylerinde inanılmaz güzel duran siyah ve kahverengi çizgiler ya da bunun dışında kırmızı ve beyaz çizgileri görebilirsiniz.Cavalier King Charles cinsi köpeklerin ortalama ağırlığı erkeklerde en fazla 8 kiloya, dişi olanlarda ise en fazla altı buçuk kiloya kadar çıkabiliyor. Siz de Satılık Cavalier King Charles sahibi olabilir ve hayatınıza farklı bir renk katabilirsiniz.

Cavalier King Charles’ın Karakter Özellikleri
Cavalier King Charles, son derece arkadaş canlısı ve her zaman hareketli ve ilgili bir hayvandır. Çevresindeki herkes tarafından ilgi görürken o da herkese şirinlik yapabilir. Bu cins ırktan olan köpekler aslında bir av köpeği değildirler bunun için de genellikle sesiz yaşarlar, havlayarak hiç kimseyi rahatsız etmek istemezler. Çocuklarla iyi ilişkiler kurabilmesine ve onlara tahammül etmesine rağmen, kaba muameleyi asla kabul etmez.Satılık Cavalier King Charles köpeklerinden bir tane sahiplenmişseniz onun bu özelliklerini bilmenizde mutlaka faydalar olacaktır.
Uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmayan Cavalier King Charles, küçük ırkların en sessizlerinden biri olarak ev hayatına uyum sağlayabilmektedir. Bu cins diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir ve hala atalarının avlanma içgüdüsüne sahip olduğu için daha küçük hayvanlara karşı her zaman arkadaş canlısı olmayabilir.Cavalier King Charles cinsi köpekler, zeki ve eğitilmesi kolaydır ve istikrarlı karakterinden dolayı hastaneler ve bakım evleri için başarılı bir terapi köpeği olma kapasitesine sahiptirler. Siz de Satılık Cavalier King Charles sahibi olabilir ve onunla çok güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Cavalier King Charles’ın Bakımı Nasıl Yapılır?
Genel olarak diğer pek çok köpek gibi ortalama bir ömre sahip olan bu tür köpekler yaklaşık olarak 9 ile 14 yaş arasında bir ömür sürüyorlar. Bu genel olarak pek çok köpek türünde böyledir. Tıpkı insanlar gibi genetik bazı hastalıklar onlar için de korkulu rüyadır. Örneğin göz enfeksiyonları, solunum yolu rahatsızlıkları, metabolizma sorunları, endokrin, kronik kalp hastalığı ve omurga sorunları bu tür köpeklerde de sık sık görülebilir. Daha doğrusu bu hastalıklara yakalanma riskleri vardır. Bu sebeple de bu tür köpeklerin sağlıklı, dengeli ve düzenli beslenmeleri önemli. Ayrıca hava durumunda aşırı olan gerek soğuk ve gerekse sıcak ne varsa ondan da uzak tutulmalıdır.
Satılık Cavalier King Charles satın aldığınızda onun sağlıklı olması için bakımlarının nasıl yapılacağını bilmeniz çok önemlidir. Kolayca keçeleşen uzun tüylü kürklerin, kulaklardaki ve kulak içlerindeki tüylerin bakımına dikkat edilmesi, kulakların her gün, tüylerin ise haftada bir fırçalanması gerekir. Ayda bir banyo yapmak ve gerekirse kuru şampuanla saçı taramak yeterlidir. Gözleri sürekli aktığı için her gün gözlerini kurutmak göz sağlığı açısından önemlidir. Günde en az bir saat dışarı çıkmak, hareket ve egzersiz ihtiyacını karşılar. Sıcak iklim köpeği olmadığı için çok sıcak hava koşulları Cavalier King Charles’ın sağlığı için uygun değildir. Sitemizden köpek alımı yapabilirsiniz.


Fotoğrafları:


İletişime Geç: