Safkan Secereli Satılık Amerikan Akita İn

PAYLAŞ
Safkan Secereli Satılık Amerikan Akita İn

Köpeğin Özellikleri:

  • IRK
  • CİNSİ
  • ANNE
  • BABA
  • DOĞUM TARİHİ
  • TESLİM TARİHİ

Köpeğin Seceresi:


Açıklama:

Çok zeki ve akıllı bir köpek cinsidir. Satılık Amerikan Akita İnu alımı yapmak, bakımını üstlenmek ile eş değerdir. Çünkü bir köpek satın almak kolaydır. Önemli olan, onunla güzel saatler geçirebilmektir. Amerikan akita inu insanlar ile vakit geçirmekten çok hoşlanırlar. Özellikle sahiplerine karşı ayrı bir sevgileri vardır. Kendilerinden almış oldukları sevgiyi fazlası ile geri verirler. Her daim ilgi görmek isterler. İlgisiz kaldıkları zaman bir takım hırçın davranışlar ile kendilerini belli ederler. Serbest ve yalnız bırakılmaya itilmemeleri gerekiyor. Çünkü, bu durum iç dünyalarında bir gerilim yaratır. Sahiplerinin kendilerini terk ettiklerini düşünürler. Sonuç olarak yeme içme düzenleri bozulur, mutsuz olurlar. Sevgi dolu vakit geçirmek daha anlamlı olur.
Satılık Amerikan Akita İnu Bakımı
Satılık Amerikan Akita İnu bakımı çok hassastır. Cins olarak beyaz ve kaplan desenli olanları vardır. Her daim aile ile zaman geçirmeyi isterler. Farklı ses tonlarının olmasına karşın havlama eğilimleri yoktur. Sesleri normal bir köpek cinsine göre çok daha incedir. Dişleri ortalama olarak bakıldığı zaman 54 veya 55 cm arasında farklılaşır. Apartmanda beslenmesi kolaydır. Sahiplerinin öğrettikleri talimatları çok kısa süre zarfında öğrenirler. Japonya’nın akita bölgesinde yaşıyorlar. Irkın ismi Akita ve Akita İnu olarak geçiyor. Yaklaşık olarak 1600’lu yıllara kadar uzanıyor. Köpeğin bakımı ve ilgisi kolay değildir. Her daim, birlikte zaman geçirmek için sevgi gösterilerinde bulunurlar.
Satılık Amerikan Akita İnu Faydaları
Satılık Amerikan Akita İnu cinsi faydalı bir köpek statüsünde yer alıyor. Ağır başlı olmasının yanı sıra aynı zamanda biçimli vücut yapısına da sahiptir. Kendisine ait vücut yapısı ve şekli sayesinde diğer ırk türlerinden kolayca ayrım gösterir. Görüntü yönünden uzunluğu enine göre daha fazla görünüyor. Derin ve geniş olmak üzere bir göğüs boşluk kısmı bulunuyor. Baş biçimli üçgen vücudu sayesinde diye cinslerden daha farklı durur. Alnının orta kısmında bir çizgi kanalı bulunuyor. Küçük ve dik olan kulakları ile uyumlu bir yapı ortaya çıkıyor. Göz yapısı köşeli, küçük görünümlü ve kahverenginden meydana geliyor. Burun kısmı ise siyahtır.
Satılık Amerikan Akita İnu Nasıl Temizlenir?
Günlük temizlik ve bakımının yapılması gerekiyor. Bilindiği üzere köpek cinslerinde gerekli bakım ve özen gösterilmediği zaman hastalık oluşmaya başlıyor. Köpeğin saç dipleri ve tüyleri mutlaka özen gösterilecek şekilde taranmalıdır. Ilık bir su ile haftanın belirli günlerinde yıkanmalıdır. Yıkandıktan sonra iyi bit şekilde de kurulanmaları gerekiyor. Evde yaşamlarını sürdüren Satılık Amerikan Akita İnu sıcak bir evde olur ise hasta olma riski ortadan kalkıyor. Yüksek katlarda otururken mümkün olduğunca pencerelerin açık bırakılmaması gerekiyor. Çünkü yüksek yerden atlama gibi zevkleri vardır. Sahipleri fark etmeden çok yüksek bir yerden atarlarsa bu durum da can kayıpları oluşabilir. Travmatik bir anının oluşmaması için özen ve titizlik ile bakımının yapılması gerekiyor.
Satılık Amerikan Akita İnu Uyku Düzeni
Günün belirli saatlerinde uyuma istekleri oluşur. Fakat gündüz ve gece saatleri ön planda tutulduğu zaman mutlaka bir çizelge oluşturulması gerekiyor. Eğer sahibi Satılık Amerikan Akita İnu cinsinin uyuma düzenini gündüz atarlarsa gece uyuması çok az olur. Bu durumda gece uykuları sahibinin kaçar. Evde huzursuz bir ortam meydana gelir. Bu durumda köpek daha hırslı ve sinirli olur. Sahibinin eşyalarına zarar verir ve sürekli kemirgen bir halde olur. Böyle bir durum oluşmadan mutlaka uzman bir veteriner ile görüşmek gerekebillir. Köpek satın almak isteyen kişiler sitemiz ile iletişim haline geçebilirler. Sitemizden köpek alımı yapabilirsiniz.


Fotoğrafları:


İletişime Geç: