Jack Russell Teriyer Safkan

PAYLAŞ
Jack Russell Teriyer Safkan

Köpeğin Özellikleri:

  • IRK
  • CİNSİ
  • ANNE
  • BABA
  • DOĞUM TARİHİ
  • TESLİM TARİHİ

Köpeğin Seceresi:


Açıklama:

Jack Russell Teriyer, piyasadaki en zeki, eğitilmesi en kolay ve en şirin köpeklerden biridir. Ayrıca sınırsız enerjisiyle tanınan ve toprak kazıcı köpek ünvanının da tek sahibidir. Eğitilebilir olması, oyunculuğu, sahibine düşkünlüğü ve küçücük fiziğiyle ortalıkta dolanan böylesine şirin bir köpeği kim istemez ki? İşte satılık Jack Russel Teriyer hakkında bilmeniz gereken tüm ayrıntılar.
Jack Russell Teriyer Özellikleri ve Vücut Yapısı
İngiltere kökenli olan bu tür ırktaki köpekler, daha çok oyuncu kimlikleri ile tanınırlar. Genellikle beyaz, kahverengi tüylü olup, kısa, küçük boyu ile her zaman dikkat çeker. Bunun için sanal ortamda en çok satılık Jack Russel Teriyer tıklanıyor.
Jack Russell Teriyer Köpeklerinin Karakteri
Jack Russell Terrier ya da jack russell terrier olarak bilinen bu cins, aktif yaşam tarzıyla bilinir. Yerinde duramayan bu köpek apartman hayatında her türlü zorluğa neden olabilir. Enerjisinden kurtulmak için dışarıda uzun zaman geçirmek zorundadır. Bu cins için bahçeli aile evleri daha doğrudur. Bir apartman dairesinde yaşamak zorunda kalırsa, oyun ve egzersiz için mutlaka birkaç saat ayırın. Jack Russell Teriyer cinsinin bir apartman dairesi için ideal olmamasının bir başka nedeni de çok havlamalarıdır. Her zaman yüksek bir enerji seviyesinde olan bu köpek, sahibi ile havlayarak iletişim kurmayı sever. Bu nedenle apartman sakinlerinden tepki alabilir. Jack Russell Terrier kesinlikle her gün belirli bir zaman ayırmanız gereken köpek ırklarından biridir. Onunla oynamalı, sevmeli ve ilgi göstermelisiniz.
Çok zeki bir köpek olduğu için sizi hemen anlayacaktır. Bu kadar zeki ve iyi bir köpek olan satılık Jack Russel Teriyer her yerde ilgi ve merak konusu oluyor. Egzersiz yapmak istiyorsanız, Jack Russell Teriyer asla size meydan okumayacaktır. Jack Russell Teriyer çok sosyaldir ama bu durum sadece ailesine karşıdır! Dışarıda gördüğü köpeklerle pek anlaşamaz. Ayrıca bir yabancı gördüğünde saldırgan ya da samimi bir tavır sergilemez. Sahibinin davranışına göre davranır. Çocuklarla ilişki kurma konusunda evcil hayvanlardan daha iyi olduğu söylenebilir ama yine de çok küçük çocuklarla yalnız bırakılmamalıdır. Evcil hayvanlarınız için bir Jack Russell Teriyer almak istiyorsanız, onları kesinlikle yavruyken almalısınız. Aksi takdirde, bu cins size çok fazla sorun getirecektir. Sahibini ve ailesini koruyabilir. Bu cins çok iyi bir bekçi köpeği olabilir.
Jack Russell Teriyer Cinsine Nasıl Bakılır?
Jack Russell Teriyerleri kısa tüyleri nedeniyle fazla tımar gerektirmez. Ancak ölü tüylerden kurtulmak için haftada birkaç kez keskin bir köpek tarağı ile taramak gerekir. Bunu köpeğinizle geçireceğiniz bir zaman olarak düşünebilirsiniz. Bugün en çok satılık Jack Russel Teriyer cinsleri aranıyor. Jack Russell Teriyer her anını sahibiyle birlikte geçirmek isteyen bir köpektir. Çok aktif bir köpektir. Bu nedenle, oyunu oynarken yanlışlıkla kendisine ve çevresine zarar verebilir. Bu nedenle, pençeleri köpek pençe makası ile düzenli olarak kesilmelidir. Jack Russell Teriyer’in en büyük bakım ihtiyacı, enerjilerini atmaktır.
Bir Jack Russell Teriyeriniz varsa, onunla günde en az yarım saat oynamalısınız. Aksi halde enerjisini bir kenara atamaz ve çok mutsuz olur. Oyunlar ve eğitim sırasında ödül yemi ile ödüllendirilmelidir. Bu köpek ırkı için bahçeli bir ev kesinlikle daha iyi bir seçim olsa da, eğer apartmanda ise en az yarım saat dışarıda enerji verilmelidir. Ayrıca evde oyun oynamak için zaman zaman size gelecektir. Bütün bunlar bir yana, Jack Russell Terrier’in çok fazla bakım ihtiyacı yok. Bu çok sevimli bir köpek ırkı olduğu için, köpek aksesuarları satın almayı ve onu köpek kıyafetleriyle giydirmeyi düşünebilirsiniz. Satılık Jack Russel Teriyer ve aradığınız bir çok köpek türünü bulabileceğiniz sitemizden köpek alımı yapabilirsiniz.


Fotoğrafları:


İletişime Geç: