Golden Retriever Eğitim Alma Yaşı

PAYLAŞ
Golden Retriever Eğitim Alma Yaşı

Köpeğin Özellikleri:

  • IRK
  • CİNSİ
  • ANNE
  • BABA
  • DOĞUM TARİHİ
  • TESLİM TARİHİ

Köpeğin Seceresi:


Açıklama:

Bugün köpek sahiplenmek isteyenler arasında son derece popüler olan Golden Retriever en çok sorgulanan ve merak edilen köpek ırkları arasında yer alıyor. Zeki, arkadaş canlısı, sakin, iyi eğitim alabilen Golden Retriever ırkı köpekler sahiplerini hiçbir zaman üzmezler. Tam bir aile köpeğidir. Ailenin her bir üyesi ile sıcak bir şekilde iletişim kurar. Dost canlısı ve koruyucudur. Tüm bu özelliklerinin bilinmesinin yanında Golden Retriever fiyatı da merak konusu.
Dünyanın en çok sahiplenilen aile köpeği olma özelliğini de taşıyan Golden Retriever fiyatı konusunda sitemizden daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Tüm bu iyi alışkanlıkların yanı sıra sürdürülmesini zorlaştıran alışkanlıklar da var elbette. Ancak bu zorluk tamamen sahibinin tutumuna bağlıdır. Yalnız kaldıkları ve sevilmedikleri zaman her çocuk gibi dikkat çekmek için kötü davranmaya başlarlar. Bu kötülükler evinizde hasara yol açabilir. Yastık ve koltuk ısırma, kablo kemirme gibi kısacası istemediğiniz davranışlarla dikkat çekmeye çalışırlar. İçindeki av köpeği ruhu, golden Retriever cinsi köpekler oldukça aktif ve hareketli hayatı severler.
Golden Retriever Köpeklerinin Özellikleri Nelerdir?
Golden Retriever fiyatı ne kadar ve bu köpeklerin özellikleri nelerdir? Golden Retriever ırkı köpekler aslında tam bir aile köpeğidir. Oldukça dost canlısı, sıcakkanlı ve sevgiye ve ilgiye ihtiyacı olan bir köpektir. Eğer onun sahibi iseniz günde en az 1 saat olmak üzere düzenli egzersiz yaptırmalısınız. Koruyucu bir işlevi vardır, ancak bu havlamaktan öteye çok gitmez.
Golden Retriever Eğitilir Mi?
Akıllı bir hayvan olarak eğitilmeye son derece müsait olan Golden Retriever fiyatı ile de dikkat çekiyor. Onu eğitmek için biraz uğraşırsanız en az on farklı komutu çok kolay öğreneceğini göreceksiniz. Aynı zamanda iyi bir yüzücü olan bu ırk köpekler, avcılığı seviyorsanız sizinle ava gelmekten de büyük keyif alacaklardır. Söz konusu köpekler aslında üstün yeteneklere sahiptir. Bunlardan bazıları başarılı bir şekilde iz sürme, avcılık yeteneği, iyi koku alma duyusuyla yetenekli bir narkotik köpeği olabilirler. Ayrıca, patlayıcı ve bomba imha köpeği, acil kurtarma işlerinde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bu türleri iyi bir eğitimden geçirmek gerekiyor.
Golden Retriever Köpeklerinin Bakımı
Uzun saçları ile dikkat çeken bu tür köpeklerin uzun tüyleri olduğu için taranmaya ihtiyaçları vardır. Üstün zekâları sayesinde takip köpeği, narkotik köpeği, acil durum köpeği, rehber köpek, av köpeği gibi görevlerde rahatlıkla kullanılır. Golden Retriever bakımının en önemli kısmı saçlarını taramak ve günlük egzersizleri atlamamaktır. Ayrıca köpeğinize bakarken ona sevgi göstererek ona bakmak istediğiniz için ihtiyacı olan sevgiyi de vermiş olacaksınız. Bunun için uzun ve kısa dişleri olan bir köpek tarağı seçebilirsiniz. Tüm bunların yanında beslenmelerine de özen göstermelisiniz.
Golden Retriever fiyatı merak edilirken onun nasıl besleneceği de önemli. Yetişkin bir Golden Retriever ırkı köpek, 30 kg ağırlığına kadar çıkabilir. Onu beslerken seçeceğiniz mama ile ilgili olarak, köpeğin yaşına ve aktivite sıklığına göre mama ayarlamalısınız. Çok antrenman yapan altın bir köpeğiniz varsa, bol proteinli köpek maması seçmelisiniz.
Golden Retriever Köpek Cinsinin Karakteri
Golden Retriever safkan köpeklerini zeki, terbiyeli, sevecen, eğitilebilir ve güvenilir kelimelerle tanımlamak yanlış olmaz. Golden Retriever cinsleri tam bir aile köpekleridir. Aile bireyleri ile rahatlıkla iletişim kurabilmeleri, çocuklara ve bebeklere karşı arkadaşça ve koruyucu tavırları onları belki de dünyanın en çok tercih edilen aile köpeği yapmaktadır. Son derece sıcakkanlı yapıları nedeniyle bekçi köpeği olma potansiyelleri neredeyse yoktur. Avcılık konusunda yeteneklidirler ve bataklıklarda, sulak alanlarda ve karada kolayca çalışabilirler.


Fotoğrafları:


İletişime Geç: