French Bulldog Özellikeri ve Fiyatları Hakkında

PAYLAŞ
French Bulldog Özellikeri ve Fiyatları Hakkında

Köpeğin Özellikleri:

  • IRK
  • CİNSİ
  • ANNE
  • BABA
  • DOĞUM TARİHİ
  • TESLİM TARİHİ

Köpeğin Seceresi:


Açıklama:

Küçük, sevimli ve çok akıllı olan Fransız Buldok veya diğer adıyla French Bulldog en sevilen cins köpeklerdendir.French Bulldog fiyatları kulakları biraz uzun olup tıpkı bir yarasayı andıran kendine özgü bir çekiciliği olan French Bulldog Türkiye’de de çok popüler olmuşlardır.Hemde birçok kişi tarafından tercih edilip vazgeçilmez olmuşlardır.Hatta şirin, güzel ve sevimli olan French Bulldog köpeklerle birçok kişi yaşamaktadırlar. Bu cins köpeklerle yaşamak hem eğlencelidir. Hem de French Bulldog cinsinden bir köpeğe sahip olmak vazgeçilmezdir.
French Bulldog Tarihçesi
İngiltere’de işçileri sanayi devrimi nedeniyle işsiz kaldıklarında French Bulldoglar’da dahil olmak üzere köpeklerinide yanlarında götürdüler. İşçilerinde yanlarında getirdiği bu köpekler Fransa’da çok sevildi ve tutuldu.Frenchie olarak adlandırılan ve bugünAmerika’da en sevilen cinsleri arasında yer alıyorlar.
French Bulldog Fiziksel Özellikleri
French Bulldog cinsi köpeğin görünüşü biraz farklıdır. Başka bir köpek cinsi ile karıştırmak imkansızdır.French Bulldog küçük yapıda bir köpektir. Yükseklikleri,30 santim ağırlıkları ise 9-13 kilo ağırlığındadır. Tüylerikısadır, renkleri sarı-beyaz desenli tarzdadır. French Bulldog fiyatları gözleri iri ve dışa doğru çıkıktır.French Bulldog köpeklerin gözleri daima koyu ton renktedir. Kuyrukları düz ya da kıvrık olabilir. Burunları basık haldedir. Kulakları yarasaya benzeyen şekildedir. Deriler yumuşak ve gevşektir.
French Bulldog
Asık suratlı görünmelerine rağmen French Bulldog cinsi köpekler çok eğlencelidir. Bu küçük tarzda şirin ve sevimli köpeklerle yaşamak kişilerin hayatına hem mutluluk hemde neşe katarlar.French Bulldog köpeğin karakteri denince akla ilk gelen şey inatçı olmalarıdır. Başka köpeklerle anlaşamayıp sorun yaşayabilirler. Bu nedenden dolayı diğer köpeklerle yavruluklarından itibaren sosyalleştirilmelidirler.French Bulldog köpekler genellikle kedilerle köpeklerle olduğundan daha iyi anlaşırlar. Eğer ki yavruluktan itibaren beraber büyürlerse french bulldog fiyatları ile kediler çok iyi dost olabilirler. French Bulldog fiyatlarıçocuklarla araları oldukça iyidir. Oyun oynamayıçok severler bundan dolayıda çocuklarla güzel zaman geçirmelerini sağlarlar. İnatçı olmaları sebebiyle eğitilme ve itaat konusunda kimi zaman sorun çıkarabilirler.French Bulldog köpeklerin çoğunda gereksiz havlama gibi şeyler yoktur. Yalnız bir yabancı geldiğinde havlayarak tepki gösterirler. Diğer zamanlarda ise sessiz olarak tanımlayabiliriz.
French Bulldog Bakımı
Bu şirin, sevimli köpeklerin bakımı zor değildir. Kısa tüylerini haftada bir defa taramak tüy bakımı için yeterlidir. Her gün en azından yarım saat kadar düzenli gezdirmek hem tuvalet hem de egzersiz ihtiyacını karşılamasını bu şekilde karşılar. French Bulldog fiyatlarıortalama ömrü 12-14 yıl arasındadır.French Bulldog köpekler kilo almaya eğilimli bir cins köpektir. Fazla kiloların ileride sağlık sorunlarının olmaması için kilo almasını engelleyecek bir diyetle beslenmesi sağlıklı ve uzun bir yaşam sürdürmesi için vazgeçilmezdir. Ayrıca French Bulldog köpekler çoğu kısa bacaklı ve ağır kafaları sebebiyle iyi yüzemezler. Eğer havuzlu bir ortamda gerekli önleminizi almazsanız havuza düşerek hayatını kaybetme riski taşırlar.Bu kurallara uyduğunuz takdirde French Bulldog cinsinin başka herhangi bir bakıma ihtiyacı yoktur.
French Bulldog Sağlık Durumu
French Bulldog cinsi diğer pek çok köpek cinsinde olduğu gibi bazı rahatsızlıklara yatkınlık gösterebilmektedir. Görünüş bakımından bu köpek doğuştan bir kaç deformasyona sahiptir. Burun şekli dışarıdan çok şirin görünsede burunları yüzünden nefes almakta ciddi bir zorluk çekmektedirler ve bu yüzden çok fazla horlamaktadırlar. Yaz mevsiminde bu cins köpekleri klimanın yanından ayırmamalısınız. Yoksa sıcaktan nefes almada zorlanabilirler. Nefes darlığı yanı sıra gaz, damak yarığı gibi rahatsızlıklara sahip olabilmektedir.French Bulldog fiyatlarıköpek cinsinin çok sayıda yiyeceğe alerjisi vardır. Bundan dolayı bir veterinere götürülerek alerji testi yaptırılmalıdır.
French Bulldog Eğitilmesi
Diğer cins köpeklere bakıldığında French Bulldog cins köpekler oldukça zeki bir cins köpektir.Herşeye rağmen French Bulldog köpekler inatçı yapısı yüzünden eğitim esnasında sahibine zorluk çıkartabilirler. Aslında bu cins köpekler verilen komutu gayet iyi anlar, ancak sahibine boyun eğmemek için bu komutları fazla tekrarlamaz sahibini umursamaz görürler. Eğer sahibinin üzüldüğünü anlarlarsa onu memnun etmek için tüm komutlarını tekrar ederler.French Bulldog cins köpekler Dünya üzerindeki en zeki köpeklerindendir.Eğer sizde bu kadar şirin sevimli bir köpeğe sahip olmak istiyorsanız sitemizden köpek alımı yapabilirsiniz.


Fotoğrafları:


İletişime Geç: