Doberman Yavrusu Fiyatları

PAYLAŞ
Doberman Yavrusu Fiyatları

Köpeğin Özellikleri:

  • IRK
  • CİNSİ
  • ANNE
  • BABA
  • DOĞUM TARİHİ
  • TESLİM TARİHİ

Köpeğin Seceresi:


Açıklama:

Doberman cinsi köpekler, günümüzde fazlasıyla yaygın olarak beslenir, satışı en çok olan köpek cinsidir. Çok güçlü, hareketli ve canlı olan yapıları ile bilinmektedirler. Genel anlamda bulunduğu bölgeyi çok iyi koruma eğilimi içindedirler. Sahiplerine karşı da sadıktırlar ve verilen komutları da iyi dinlerler. Günümüzde köpek beslemeyi seven insanların geneli Doberman cinsi köpekleri henüz yavruyken satın almaktadırlar. Çünkü köpekle bağ kurmak ve onun sadakatini kazanabilmek çok daha kolaydır. Doberman yavru fiyatları, bazı unsurlara göre farklılık göstermektedir.
Yavruluk dönemlerinde alınan veya alınmayan eğitim, yaşları, cinsiyetleri, sağlık durumları, ebeveynleri fiyatları etkiler. Dikkat edilecek nokta; sahiplenilmeden önce, Doberman yavru fiyatları ve satın alınacak yerin kurumsallığı, sertifikaları mutlaka araştırılmalıdır. Çünkü Dobermanlar çok hassastırlar ve yavruluk zamanlarında da doğru beslenme ve bakım aşamalarından geçmediklerinde yetişkinlikleri sürecinde fazlasıyla sağlıksal sorunlar yaşanabilmektedir.

Doberman Yavru Köpeklerin Özellikleri

Doberman yavrularının vücutlarındaki deri yapıları fazlasıyla sıkıdır. Tüyleri de kısa olmanın dışında biraz da sert yapıdadır. Gözlerinde canlı ve hareketli bir bakış vardır. Genel de gözleri kahverengi renktedir. Yüzlerinde de zeki bir ifade bulunmaktadır. Doberman yavruları ufak yaşta olsalar da güçlü vücutları ile kendisini net bir şekilde gösterir.Dobermanların doğal bir koruma içgüdüleri bulunmaktadır. Koruma özelliğinden dolayı çoğunlukla eğitime gereksinim yoktur. Azimlidirler ve oldukça yüksek enerjisi olan köpek ırkıdır.
Sahiplenmeyi düşünenlerin Doberman yavru fiyatları dışında dikkat edeceği önemli noktalardan biri de; yabancılar veya hemcinsleri ile tanışma evresidir. Yaşantısında bulunmayan nesne ve canlılara ilk aşamada ölçülü olarak yaklaşan bu köpekler, kendisine karşı bir tehlike hissettiğinde fazlasıyla agresif olabilir. Bundan dolayı onu sakin bir hale getirerek güvenilir bir ortam da yaşadığının hissettirilmesi gerekir. Doberman dostlarımızın sosyal yaşamda çok daha uyumlu olmasına destek olur.
Doberman köpek cinsi için; güçlü ve atletik yapısını kararlı, korkusuz ve sadakatli davranışları ile sahiplerini ve ailesini canı pahasına koruyacak yapıda bir ırktır.

Dobermanların Eğitimi

Dobermanlar eğitime oldukça yatkın ve özellikle çabucak karar alma, yeteneklerini, sadakatleri ve gözü kara olmalarıdır.Dolayısıyla Doberman cinsi köpeklerin eğitim süreçleri planlanırken; eğitim sürecine verecekleri tepkileri doğru tahmin etmek ve bu süreçte tepkileri absorbe ederek %100 başarılı eğitim için elinizden gelenin yapılması gerekir.Dobermanlar yaygın olarak bekçi ve koruma köpeği olarak da kullanılır. Dostlarımızın itaat eğitimlerinden sonra ileri düzey itaat ve koruma eğitimlerini alması gerekir. Evde beslenecek Dobermanlar için de sosyalleşme, tuvalet ve temel itaat eğitimleri yeterlidir.
Diğer köpekler ile kıyaslandığında, Doberman cinsinin eğitiminin yavru olduğu zamanda başlaması oldukça önemlidir. Çünkü geç kalmış eğitim, özellikle ilk kez girdiği sosyal çevre veya yani tanışmış olduğu canlılara mesafeli yaklaşan dostlarımız, sosyal yaşam da uyum sorunu yaşayacaktır. Eğitim sırasında inatçı olabilecek zamanlar yaşanabilir. Ancak onlara sevgi ile yaklaşan profesyonel eğitim, aşamalı olarak bu sorunu çözecektir.Sahiplenebilmek için doberman fiyatlarını ilk anda düşünmek yerine, yapısı ve seceresine bakmak daha akıllıca olacaktır. Yaşamlarımıza evcil dost katmak istendiğinde Doberman yavru fiyatları skalasından ilk olarak sahiplenilmek istenilen cinsin safkan olması ve anatomik yapı özelliklerini açıkça yansıtması gerektiği ilk aşamada düşünülmesi gereken bir unsur olarak göze çarpıyor. Çok önemli nokta unutulmamalıdır ki, doğduğu günden bu yana yetişkin olma aşamasına kadar olan süreçte farkını yansıtan cinslerde önceliğin fiyatlar değil safkanlık ve ırk anatomik yapıdır.Sizlerde Doberman yavru fiyatları ve detaylarına sitemizden ulaşabilirsiniz. Sitemizden köpek alımı yapabilirsiniz.


Fotoğrafları:


İletişime Geç: