Chow Chow Yavru Safkan Alırken Nelere Dikkat Etmeli

PAYLAŞ
Chow Chow Yavru Safkan Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Köpeğin Özellikleri:

  • IRK
  • CİNSİ
  • ANNE
  • BABA
  • DOĞUM TARİHİ
  • TESLİM TARİHİ

Köpeğin Seceresi:


Açıklama:

Son zamanlarda en çok merak edilen köpek türlerinden biri de Chow Chow köpekleridir ve Chow Chow yavru fiyatı da merak edilen konular arasındadır. Peki, Chow Chow köpeklerinin özellikleri nelerdir? Bakıma nasıl yapılır? Apartman veya ev şartlarına uygun mu?
Chow Chow Köpek Irkının Özellikleri
Söz konusu köpek ırklarıyla ilgili göze çarpan ilk şey, hayvanın olağandışı görünümüdür. Yemyeşil bir aslan yelesi, hafifçe kırışmış bir yüz ifadesi ve mor bir dil, bu özellikler, Chow Chow’u tamamen eşsiz bir köpek yapar. Bu eşsiz görünümdeki muhteşem hayvanlara çok uygun Chow Chow yavru fiyatı ile sahip olabilirsiniz. Chow Chow’lar, köpek dünyasının aristokratları gibidir; Gururlu, kendinden emin, dengeli ve onurlu bir şekilde davranırlar. Chow Chow köpekleri, sahibine sadece sevgisini ve şefkatini verecek ve size alışmak için çaba göstereceklerdir, bu yüzden ona bir köpek yavrusu olarak alışmak daha iyidir. Bu noktada da Chow Chow yavru fiyatı en çok merak edilen konular arasında. Bu konuda sitemizden daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
Doğuştan inatçılık onlar için ciddi bir sorun olabilir. Sahibinin köpek bakımı konusunda yeterli deneyime sahip olması önemlidir. Chow Chow’lar duygu göstermezler, ancak aynı zamanda sahibinin durumuna karşı hassastırlar ve her zaman yardım etmeye isteklidirler. Bu cins köpekler güzeldir, bu nedenle kötü denilecek yağmurlu, soğuk ya da rüzgarlı havalarda yürüyüşe çıkmayı sevmezler.
Chow Chow Köpek Karakteri
Chow Chow’lar genellikle çok zekidir, her şey hakkında kendi fikirleri vardır ve emir verildiğinde, emir verilen şeyleri yapmakta son derece isteksizdirler. Yabancılara karşı saldırganlığın tezahürü, yalnızca gerçek bir tehdit durumunda görülür. Diğer hayvanlara tepki konusunda genellikle etkisizdir. Chow Chow’lar çok sessizdir ve bu nedenle de komşularınızı asla rahatsız etmez. Dişi olan Chow Chow köpekleri erkeklere göre daha itaatkâr ve sadıktır. Bu nedenle köpek satın almayı düşünüyorsanız Chow Chow yavru fiyatı uygundur ve bir tane alabilirsiniz.
Chow Chow Köpeklerinin Beslenmesi
Bu köpek ırkları, ihtiyaçları karşılandığı ve sakin tutuldukları sürece her duruma kolayca uyum sağladıkları için apartmanda veya evde yaşamak sorun değildir. Ayrıca çok az havlarlar ve yalnızlık onlar için bir stres kaynağı değildir, bu da kentsel bir ortamda tüm iç mekân koşullarına uyum sağlamalarını sağlar. Ancak bahçeli bir evde kendisi kadar mutlu ve memnun olacaktır. Chow Chow ırkları, belirli bir konfor seviyesi sağlandığı sürece her yerde başarılıdır. Onların sağlıklı bir yaşam sürmeleri için dengeli beslenmeleri önemlidir. Özellikle yavru bir köpeğiniz varsa gelişimine uygun ve yeterli miktarda beslemelisiniz. Yetişkinlerde ise daha fazla enerji için daha fazla beslenmeye ihtiyaç vardır.
Chow Chow Köpeklerinin Bakımı
En uygun Chow Chow yavru fiyatı ile satın alacağınız bu özel köpeklerin bakımını nasıl yapacaksınız? Boyut olarak ilk bakışta etkileyici görünebilir, ancak ona bu izlenimi veren yoğun türleridir. Gerçekte, Chow Chow büyük bir köpek değildir. Aslında ortalama boyutu nispeten kolay ulaşım sağlar. Ancak dikkatli olun, erken eğitim ve sosyalleşme, gezilerin iyi gitmesi için çok önemlidir. Ek olarak, örneğin araba veya uçakla seyahat ederken, taşıma kafesi ile taşımalısınız. Tasmasız ya da kafessiz gezdirdiğinizde çok meraklı oldukları için her şeye ve herkese karşı tepki gösterebilirler.
Chow Chow Köpeklerinde Sağlık
Genellikle her türlü şartlara karşı dayanıklı ve sağlam bir yapıları vardır. Chow Chow sert bir köpektir. Kalın yünleri sayesinde soğuk havalara da dayanıklıdır. Dengeli ve düzenli beslendiklerinde kolay kolay sağlıkları bozulmaz. Soğuk havaya ve neme karşı da dayanıklı ve sağlım bir yapıdadır. Sitemizden köpek alımı yapabilirsiniz.


Fotoğrafları:


İletişime Geç: