Cane Corsa Eğitimi Nasıldır?

PAYLAŞ
Cane Corsa Eğitimi Nasıldır?

Köpeğin Özellikleri:

  • IRK
  • CİNSİ
  • ANNE
  • BABA
  • DOĞUM TARİHİ
  • TESLİM TARİHİ

Köpeğin Seceresi:


Açıklama:

Sahiplenmek için Cane Corsa satılık arıyorsanız en doğru yerdesiniz. İri yapılı büyük köpeklerden biri olan bir İtalyan köpeği olarak Cane Corsa köpeklerini seçmek iyi bir seçenek. Genellikle refakatçi ve koruyucu amaçlı kullanılsalar da bazen evcil hayvanları korumak için de kullanılırlar. Daha önce, büyük hayvanları avlamak ve hayvan yetiştirmek için de kullanılıyordu. Aslında, bu köpekler, boğalara saldıran köpekleri temel alan hayvan güreşi oyunlarında kullanıldı. Bir dönem nesli tükenme korkusuyla baş başa kalan ancak bu kötü durumdan kurtulan Cane Corsa satılık olarak da bulmanız mümkün.
Cane Corsa’nın Özellikleri
Cane Corsa köpekleri atletik ve çevik bir yapıya sahiptir. Ancak bu çevik yapısını korumak için günlük egzersize ihtiyacınız vardır. Aktif olmayı her zaman seven ve tercih eden bu tür ırktaki köpekleri bugün Cane Corsa satılık olarak da bulabilirsiniz. Cane Corsa apartman dairelerde yaşamak için çok uygun olmadığını söyleyebiliriz. Bir Cane Corsa köpek yavrusu sahiplenirseniz, bir bahçeli eve ihtiyacınız olacaktır. Bu köpeklerin bahçede yaşamaya daha uygun olduğunu belirtmek isteriz.
Cane Corsa’nın Fiziksel Özellikleri
Cane Corsa köpekleri kısa, düz ve kalın tüylere sahiptir. Renkleri genellikle siyah, kahverengi veya çizgili olabilir. Tüyleri kısa olduğu için haftada bir bakım ve taramaya ihtiyaç duyar, daha sık taramanıza gerek kalmaz. Erkek olan Cane Corsa köpeklerinin dişi olanlara göre daha iri cüsseli olduğunu söylemek mümkün. Erkekler genellikle 70 santim ve 50 kiloya kadar çıkabiliyor. Bu rakamlar dişilerde daha azdır. Örneğin iyi yetişmiş bir dişi Cane çorsa en fazla 60 santim ve 45 kilo ağırlığına ulaşabiliyor. Ortalama ömürleri 10 ile 12 yıl arasında değişen Cane Corsa satılık olarak siz de bir tane sahiplenebilirsiniz.
Cane Corsa’nın Beslenme Özellikleri
Cane Corsa köpekleri fazla kilo problemlerine yatkındırlar. Cane Corsa satılık olarak sahiplenmeyi düşünüyorsanız, köpeğinizin beslenmesine dikkat etmeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Köpeğe sağlıklı mama vermeyi, özellikle öğünler arası dengeyi sağlamayı unutmayın ve fazla beslemekten kaçının. Çocuklara düşkün olan Cane Corsa köpekleri, çocuklarla en iyi anlaşan köpekler arasındadır. Bir bekçi köpeği olarak eğitim için uygundur. Güvenilir bekçi köpekleridir.

Cane Corsa satılık almayı düşünüyorsanız, onların enerjik ve aktif köpekler olduğunu bilmenizi isteriz. Çok aktif oldukları için diğer köpek ırklarına göre daha fazla antrenman yapmak isteyebilirler. Bunun için size mutlaka yavru bir CaneCorsa tavsiye ediyoruz. Ancak Cane Corsa yavrusu için de zaman ayırmanız gerekiyor. Cane Corsa yavrularının sütten kesilme nedeniyle mavi gözleri olabilir. Bu Cane Corsa yavrularına Blue Cane Corsa da denir. İyi bir eğitim vermeyi düşünüyorsanız onun eğitimine henüz yavru iken başlanmalıdır. Aktif ve inatçı yapıları, Cane Corsa yavrularının eğitilmesini zorlaştırabilir. Eğitiminize pes etmeden devam ederseniz, sevginizi ve ilginizi gösterirseniz olumlu sonuçları mutlaka alırsınız.
Cane Corsa Beslemek Türkiye’de Yasak Mı?
Unutulmamalıdır ki hiçbir canlı doğası gereği saldırgan değildir. Koruma içgüdüsü yüksek olan köpekleri saldırgan olarak nitelendirmek çok yanlış olur. Köpekleri agresif yapan nedir; Sevilmemek, ilgi görmemek, bilinçsiz insanlar tarafından ele geçirilmek kötü bir terbiyedir. Cane Corsa cinsi Türkiye’de yasaklanmış bir köpek değildir. Köpeğinize yeterince ilgi ve sevgi gösterirseniz asla saldırgan olmayacaktır. Siz de Türkiye’de Cane Corsa satılık bularak besleyebilirsiniz.
Ancak Türkiye’de pet shoplarda hayvan satışı yasaktır. Cane Corsa satılık ilanlarını incelerken Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan ruhsatlı bir işyeri olup olmadığına bakmanızı tavsiye ederiz. Söz konusu hayvanların fiyatları ise hayvanın yaşı, cinsiyeti, tüy rengi ve eğitim durumu, sağlık durumum ve genetik özellikleri fiyatlarını etkilemektedir. Sitemizden köpek alımı yapabilirsiniz.


Fotoğrafları:


İletişime Geç: