Cane Corsa Satılık Yavru Köpek

PAYLAŞ
Cane Corsa Satılık Yavru Köpek

Köpeğin Özellikleri:

  • IRK
  • CİNSİ
  • ANNE
  • BABA
  • DOĞUM TARİHİ
  • TESLİM TARİHİ

Köpeğin Seceresi:


Açıklama:

Anavatanı İtalya olan  Cane Corso yavru fiyatları, köpeklerin renklerine ve cinsiyetlerine göre değişkenlik gösterebilir. Bu köpekler kaslı köpeklerdir. Kemik yapıları da kasları kadar gelişmiştir. Klavikula olarak adlandırılan kürek kemikleri arasındaki yükseklik Cane Corsa ırkını diğer köpeklerden ayıran ayırıcı bir özelliktir. Uzun bir ağız ve burun yapısına sahiptirler

CaneCorsa Köpeklerinin Fiziki Özellikleri Nelerdir? 

Çok güçlü ve gayet iri olan bu köpekler estetik görünümleriyle dikkat çekmektedir. Tüyleri kısa, sert, dik ve sıktır. Tüyün altındaki deri oldukça kalındır. İtalyan orijinlidirler. Aslında av köpeği olan bu ırkı evcilleştirmek mümkündür. Yani eğitilebilmektedirler. Bu köpekler ortalama ağırlıkları 40-45 kg kadardır. Cane Corsa’lar mastif özelliğe sahiptirler. Cane Corsa bir köpek 6 yavru doğurabilir. Cane Corsa yavru fiyatı da bu özelliklerine göre belirlenir. Kafaları büyük olan bu köpeklerin doğumdan sonra kulakları kesilir. Cane Corsa köpek cinsinde genellikle siyah, fawn, gri, kırmızı, chestnut brindle, siyah çizgilidir.

Cane Corsa Köpeklerinin Olumsuz Özellikleri Nelerdir? 

Cane Corsa ırkı köpeklerin en rahatsız edici özellikleri horlamalarıdır. Bunun dışında salya akıtıyor olmaları ve evde çok yer kaplıyor olmaları da eksi yönlerinden bazılarıdır. Tabi bütün bunlardan daha çok yoracak olan gaz problemlerini de unutmamak gerekmektedir. Buda Cane Corsa yavru fiyatı ne kadardır, sorusuna verilecek olan cevabı etkiler. Gel gelelim bu köpeklerin beslenmesine. Cane Corsa köpeklerinin beslenmesi kaliteli bir kuru mama ile yapılabilmektedir. Bir günde 4-5 su bardağı kuru mama beslenmeleri için yeterli olacaktır. Günde iki öğün beslenmeleri mide rahatsızlığı yaşamamaları için ideal olacaktır. Bu tür köpekler yemek yemeyi sevdiklerinden beslenme programları ve mamaları veteriner hekim tarafından belirlenmesi sağlıkları açısından önem taşımaktadır.

Bunlarda mastif türü köpeklerdir. Peki mastif nedir? Masty kelimesinden türemiştir. Güçlü anlamına gelmektedir. Mastiff iri bir köpek türüdür. Bu türde pek çok ırk vardır. Bunlara verilen bir diğer isim Molossus’tur. Ortak bir atadan geldikleri düşünülür. Bu tür köpekler genellikle av ve savaş köpeği olarak bilinen bekçi köpekleridir. Tarihte boğalarla savaşmak için kullanılmış olduklarından yapılarında agresiflik ve güç vardır.

Cane Corsa Köpeklerinin Beslenmesi Yasal Mıdır? 

CaneCorsa köpek cinsi genellikle pitbull türü köpeklerle karıştırılan da 2021 yılında Türkiye’de Cane Corsa cinsi köpek beslemek yasak değildir. Fakat daha önce hiç köpek beslememiş birinin Cane Corsa ırkından bir köpek beslemesi pek kolay olmayabilir. Çünkü bu köpekler yavru iken doğru eğitilmezse saldırgan olabilirler. Bu sebeple Cane Corsa yavru fiyatı için araştırma yapıyor iseniz yani Cane Corsa yavru almayı düşünüyorsanız bunları göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Cane Corsa Köpeklerinin Bakımı Nasıl Olur? 

Cane Corsa yavru fiyatı araştırıyorsanız bu köpeklerin bakımlarının ciddi emek istediğini bilmenizde fayda var. Diğer tüm cins köpekler gibi bu cinsinden cilt sağlığının korunması ve sürdürmesi için tüylerinin haftada bir kaç kez taranması gerekmektedir. Yılda bir defa ılık su ile banyo yapmasını sağlayarak ölü derilerden kurtulmasına yardımcı olunması gerekmektedir. CaneCorsa köpek cinsi atletik bir köpektir. Bu köpeklerin egzersiz ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra nemli bir bez ile vücudunu ve kulaklarını temizlemek gerekir. Böylelikle kulaklarının içinde oluşabilecek bakterilere karşı da korumuş oluruz. Ayda bir defa ayak bakımını tırnaklarını keserek sağlamış oluruz.

Cane Corsa Köpekler Ortalama Kaç Yıl Yaşar? 

Ortalama yaşam süreleri 10-12 yıldır. Kaliteli ve uzun bir hayat sürdürebilmesi için daima kaliteli mama ile beslenmesi gerekir.  Ayrıca parazitler karşı korumak için aşılarını yaptırmak şarttır. Düzenli veteriner kontrolü de mevcut sağlık sorunlarının erken tanı ve tedavisi için önemlidir. Aynı zamanda oluşabilecek risk faktörleri içinde önlem alınması hususunda önemlidir. Eski çağlarda savaş köpeği olarak kullanılan bu savunucu hayvanlar bekçi köpeği olarak da bilinmektedirler. Bu türün en sık karşılaşılan sağlık sorunları kiraz göz ve kalça çıkığıdır. Sitemizden köpek alımı yapabilirsiniz.


Fotoğrafları:


İletişime Geç: