Alabay Yavru Hakkında ve Fiyatı

PAYLAŞ
Alabay Yavru Hakkında ve Fiyatı

Köpeğin Özellikleri:

  • IRK
  • CİNSİ
  • ANNE
  • BABA
  • DOĞUM TARİHİ
  • TESLİM TARİHİ

Köpeğin Seceresi:


Açıklama:

Alabay, çoban köpekleri arasında en çok tercih edilen ırklardan biridir. Ayrıca Alabay (Alabai) yavru fiyatı dünyanın en eski köpek ırkları arasında yer alan bu cinsin uzun bir geçmişi vardır. 4.000 yıl öncesine dayanan tahmini bir geçmişi olan Alabay köpeğinin Tibet’e özgü olduğu düşünülmektedir. Günümüzde dünyanın birçok farklı yerinde ideal bir çoban köpeği olarak kullanılırken daha çok Türkmenistan, Tacikistan, Özbekistan, Kazakistan ve Kırgızistan’da görülmektedir. Hem iyi bir avcı hem de başarılı bir bekçi köpeği olmasıyla ünlenen Alabay(Alabai) yavru fiyatı, tarih boyunca pek çok farklı statüde yer almıştır. Antik kaynaklara göre bu tür Moğol seferlerinde askerleri desteklemek, korumak ve savaşçı ruhlarını sergilemek için kullanılmıştır. Günümüzde Asya dışında pek yaygın olmayan bu tür çiftliklerde, fabrikalarda ve evlerde korunmak için tercih edilmektedir.
Alabay Köpek Kişiliği
Alabay köpeği kişiliği ile son derece koruyucu ve dikkatli bir ırktır. Her zaman tehlikelere karşı temkinli olan bu tür, yabancılara karşı oldukça saldırgan davranışlar sergileyebilir. Doğası gereği koruma konusunda yetenekli olan Albay köpeği, sahibini her zaman içgüdüsel olarak korumaya meyillidir. Bu durum Alabay(Alabai) yavru fiyatı sahibine olan bağlılığını gösterir. Ancak, yabancıları korkutmamak için bebeklikten itibaren iyi bir eğitim ve sosyalleşme gerektirir. Bulunduğu bölgede lider olmak isteyen kişiliği ile dikkat çeken Alabay köpeği, diğer köpeklerle aynı ortamda bulunmaktan hoşlanmaz. Özellikle aynı cins köpeğe karşı her zaman üstünlük arayışında olduğu ve saldırganlaştığı bilinmektedir. Ayrıca beslenme sırasında kimsenin yanına yaklaşmasını istemiyor. Yüksek enerjisiyle tanınan Alabay köpeği, düzenli egzersiz yaparak her zaman aktif kalmalıdır.
Alabai Köpek Bakımı
Alabay köpeğinin sağlıklı ve uzun ömürlü bir yaşam sürmesi için düzenli bakım uygulamaları yapılmalıdır. Bekçi köpeği olduğu için sık saç tarama gerektirmeyen aralıklarla ılık su ile yıkanabilir. Ancak, köpeğinizi suya sokmak için asla ısrar etmeyin. Genelde kendi başının çaresine bakan bu cins daha fazla egzersize ihtiyaç duyar. Alabay köpeğinin enerjisi yüksek olduğu için sahibi tarafından yürüyüşe çıkarılmasında her zaman fayda vardır. Yeterli egzersiz yapılmadığı takdirde enerjisini saldırganlık içinde kullandığı görülmektedir.
Alabay(Alabai) yavru fiyatı köpeğinizi sağlıklı olması için her zaman en kaliteli mama ile beslemelisiniz. Düzenli olarak verdiğiniz öğünlerin yeterli miktarda ve ölçülü olması önemlidir. Ayrıca köpeğinizin su ve mama kabının her zaman temiz olduğundan emin olun. Aksi takdirde oluşabilecek mikrop ve bakteriler hastalığa neden olacaktır. Alabai bir bahçe ortamında yetiştirileceğinden zehirli yabani otlara karşı dikkatli olun. Birçok köpek, ortamdaki yabani otları tüketmesi nedeniyle hayati tehlike altındadır. Alabay köpeğinizi düzenli veteriner kontrollerine götürmeniz sağlık sorunlarına önceden müdahale edilebilmesi için çok önemlidir. Köpeklerde görülen birçok hastalık ilk başta bilinmese de sonradan ciddi sorunlara yol açabilir. Cilt sağlığını koruyacak pire ve parazitlere karşı aşı yaptırmayı unutmayınız.
Alabay Köpek Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlarla İletişimi
İnsancıl bir kişiliğe sahip olan Alabay(Alabai) yavru fiyatı köpeği, içgüdüsel olarak her zaman koruyucu olmasıyla bilinir. Yabancılara karşı çok agresif olduğu söylenen bu cins, iyi bir eğitim ve sosyalleşme ile çocukluktan itibaren çocuklarla iyi geçinecektir. Ancak her zaman saygı ve hoşgörü ile yaklaşılması gerektiğini de sözlerine eklediği için çocuklara bu konuda deneyim kazandırılmasında fayda var. Küçük çocuklarla yalnız bırakılmamalıdır.Alabai köpeği otoriter doğasıyla çocuklarla iyi geçinmesine rağmen diğer evcil hayvanlarla pek iyi arkadaş olmaz. Alabay köpeği, özellikle aynı tür köpeklere ve diğer köpek türlerine hakim olmaya çalışan saldırgan özellikler gösterebilir. Daha küçük evcil hayvanlarla aynı ortamda yalnız bırakılmamalıdır. Sitemizden köpek alımı yapabilirsiniz.


Fotoğrafları:


İletişime Geç: